Aktualnie : Strona główna Łowisko Pod Borem Ochaby

Łowisko Pod Borem Ochaby

Łowisko wędkarskie „Pod Borem” to urokliwe i spokojne miejsce dla wytrawnych wędkarzy oraz osób zaczynających swoją przygodę z wędką. Jest to obiekt prywatny, położony w Ochabach. Dojazd DK 81 Katowice – Wisła, zjazd z trasy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną w Ochabach, w kierunku mostu na Wiśle, a następnie boiska piłkarskiego i OSP w Ochabach. Dalej dojazd oznaczony tablicami informacyjnymi „Gospodarstwo Rybackie – Sprzedaż Ryb – Łowisko”.Jest to miejsce, w którym można wypoczywać całymi rodzinami, w spokoju i ciszy, na świeżym powietrzu, przy szumie wody i w sąsiedztwie lasu.

Obiekt o powierzchni 4,50 ha jest w całości ogrodzony. Łowisko stanowi akwen o powierzchni 4 ha lustra wody, zasilany wodą z górnego odcinka rzeki Wisły.

Stanowiska dla wędkarzy rozmieszczone są na długości grobli około 1 km. Jest również wydzielona „dzika” część dla karpiarzy, z możliwością rozbicia namiotów i przyjazdu dla kilkudniowe zasiadki.

Łowisko zarybione jest karpiem handlowym oraz dużymi okazami karpia w wadze 5 – 15 kg. Jest również amur, lin, jesiotr i szczupak.

Istnieje możliwość nocnego wędkowania, imprez oraz zawodów wędkarskich, a także przyjazdu z przyczepą campingową lub namiotem.

Dla gości dostępny jest parking. Obiekt jest całodobowo monitorowany, co zapewnia bezpieczeństwo.

Przy łowisku znajduje się obiekt małej gastronomii oraz ławki z widokiem na staw, gdzie można wypocząć, zjeść ciepły posiłek, a w upalne dni wypić chłodne napoje.

Brzegi stawu nie są osłonięte, więc w słoneczną pogodę warto zabrać ze sobą parasol.

Karpie wędrują po całym zbiorniku, gdyż łowione są na każdym stanowisku. Jednak największe okazy mają swoje rewiry i pomimo dużej ich ilości złowienie rekordowych sztuk jest wyzwaniem.

Więcej informacji można uzyskać na stronie łowiska Podbór: www.rybyochaby.pl

Tekst i zdjęcia zamieszczone dzięki uprzejmości właściciela łowiska

Podziel się ze znajomymi:

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to Wykop Submit to Grono Submit to Nasza Klasa

Drukuj

Komentarze  

 
0 #9 Darek 2013-06-25 17:35
Panowie a jeżeli można wiedzieć to na co łapaliscie jeżeli to nie tajemnica.Bo się wybieram i niewiem co zakupić a jestem początkujący.
Cytować
 
 
0 #8 pumba 2013-04-07 14:53
Jakie są opłaty roczne a jakie jedno dniówkowe ??
Cytować
 
 
0 #7 bliżniak góral 2013-01-31 21:52
jestem początkującym karpiarzem byłem na paru stawach z kolegą i bratem,ale te mogę poleci,na 6 razy które tam byliśmy i parę nocek,tylko raz byliśmy bez ryby ale to było coś nie tak bo na 10 wędkarzy wyciągnęli tylko 1 karpika,pozdraw iam gospodarzy i znajomych bliźniak :P ,
Cytować
 
 
0 #6 marek 2012-11-11 20:34
od pierwszego mojego wypadu a było to w sierpniu upłynęło wiele czasu od tamtej pory łowiłem tutaj bardzo często i z bardzo różnym skutkiem,spędza jąc tu wiele dni a także nocy.Jednakże teraz u progu póznej jesieni łowienie tutaj zaczęło przynosić zamierzone efekty w postaci konkretnych ryb,na przestrzeni dwu może trzech tygodni,brania dużych karpi nasiliły się do tego stopnia iż w tym czasie udało mi się przechytrzyć kilka dużych jak na ten zbiornik karpi,tzn.takich w granicach od 9 do 11kilo,a także całe mnóstwo maluchów 5cio czy 6cio kilowych.Kilka zdjęć tych najlepszych wkrótce zostanie zamieszczonych w galerii łowiska.Samo łowisko serdecznie i gorąco polecam,szczegó lnie takim początkującym łowcom karpi jak ja.Bo chociaż wędkarstwem param się już ponad trzydzieści lat to karpiowanie rozpocząłem dopiero przed rokiem.Wszystkich zainteresowanyc h łowiskiem serdecznie pozdrawiam,i jeszcze raz zapraszam na łowisko w przyszłym sezonie.
Cytować
 
 
-4 #5 timon 2012-09-15 16:52
Łowie tam często i powiem że łowisko na 5
Cytować
 
 
+12 #4 Baits 2012-09-01 10:10
Byłem dzis o 6 i jestem z powrotem po raz pierwszy musiałem zmienic stanowisko bo zarezerwowany caly brzeg dla karpiarzy po raz drugi poproszono mnie zebym nie rzucał na srodek stawu tylko pod trzciny bo ci "karpiarze podobno z KarpMaxa pchali kulki jak chcieli pod moje stanowisko 3 m od brzegu i okolo 50 m od wlasnego stanowiska , przezucali 3\4 stawu zenadaaaaaaaaa!
Cytować
 
 
-4 #3 Marek-Cieszyn 2012-0 2012-08-22 20:18
Byłem tam pierwszy raz dwa tygodnie temu i faktycznie karpi bardzo dużo siedziałem pięć dni ,rewelacja najlepsze efekty były drugiej nocy 11 karpi od6do11kilo,w dzień panowały duże upały i brań było mniej,jednak ryb nie brakowało łącznie ponad 20 karpi w ciągu 4 dni najwięcej wędkujących jest oczywiście w wedendy przez tydzień nocami praktycznie byłem sam poza rybami bardzo miła atmosfera gospodarze bardzo mili i życzliwi a ryby naprawde ładnie współpracują ogólnie bardzo sympatycznie
Cytować
 
 
0 #2 Grzegorz 2012-08-03 18:25
Byłem po raz pierwszy na małe rozpoznanie na tym łowisku w lipcu 2012. Miejsce urokliwe. 3 karpiki też złowione. Ogólnie wrażenia pozytywne. Polecam. Sam chętnie tam powrócę.
Cytować
 
 
+1 #1 major 2012-06-15 23:27
byłem z bratem pierwszy raz w piątek.Fantastycznie,o bsługa wzór do naśladowania,at mosfera miła sprzyjająca dobremu wypoczynkowi.Ręce czułem jeszcze dwa dni.FANTASTYCZNE WĘDKOWANIE co prawda nie mieliśmy na patykach nic więcej jak poza jednym karpiem ponad 5 kg.ale lin złapany przeze mnie, rekordowy.Ciągnie mnie tam jak jasny gwint ale praca i kawałek drogi nie pozwalają na szybkie zamoczenie tam kija.Dopiero w sobotę 23.06.12 wybieramy się w większym składzie nawet gdyby kowadła waliły z góry, jadę.Co prawda nie wiem jak tam przedstawia się presja wędkarska w taki dzień. Pozdrowienia i podziękowania dla gospodarzy tego obiektu należą się w 100%
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Copyright © www.haczyk.com.pl 2020

Template by Joomla Themes & Copywriter.

stat4u