Aktualnie : Strona główna Jezioro Goczałkowickie

Jezioro Goczałkowickie

Jezioro Goczałkowickie to zbiornik zaporowy utworzony na rzece Wiśle w 1956 roku.
Główną jego funkcją jest magazynowanie wód powodziowych oraz zapewnienie wody pitnej dla Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.
Zbudowany został w latach 1950-1955 przy udziale 1200 ludzi.

Akwen zajmuje powietrznię 3200 ha i mieści 168 mln m3 – z tego tytułu często nazywany jest przez turystów „Śląskim Morzem”.

Długość zbiornika - około 14km,

Szerokość - około 3km.

Długość zapory w koronie - 3km


JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

 

W latach 1999-2005 został wykonany kapitalny remont zapory czołowej i wiele innych prac modernizacyjnych. Wykorzystując obniżony poziom spiętrzenia wody usunięto wtedy roślinność z czaszy zbiornika na powierzchni 587ha.

Okolice zbiornika są miejscem lęgowym wielu gatunków ptaków.Zbiornik zamknięty jest dla uprawiania rekreacji . Wyjątek stanowi sportowy połów ryb, czyli wędkarstwo.


Od 2010 roku dla żeglarzy została udostępniona połowa akwenu - może po niej pływać maksymalnie 30 żaglówek (bez możliwości wodowania własnego sprzętu).

Część jeziora została wyłączona ze względu na ochronę przyrody (program Natura 2000)

Zbiornik objęty jest obecnie 3-letnim europejskim projektem pilotażowym, który ma na celu badanie jego stanu i wszystkich parametrów wody. Wyniki tych badań będą miały kluczowe znaczenie dla przyszłych decyzji administracji w zakresie dalszego udostępniania jeziora dla celów rekreacyjnych.

 

Nad Jeziorem Goczałkowickim cały czas obowiązuje zakaz biwakowania oraz zakaz kąpieli.

Przy zbiorniku w miejscowości ,,Łąka'' znajduje się Gospodarstwo Rybackie ( Tam można wykupić zezwolenie na połów ryb). Głównym zadaniem jej jest usuwanie przy pomocy ryb nadmiaru produkcji Biogenicznej jej wód -a nie uzyskiwanie najwyższych połowów.
Główną łowioną ichtiomasę stanowi leszcz, którego ilość przekracza ok. 75%. Ilość innych ważniejszych łowionych ryb oscyluje w granicach : sandacz ok. 10% , okoń ok. 5%, węgorz 2% ,płoć 3% ,szczupak 1,5%.

Dojazd do Zbiornika teoretycznie jest łatwy. Północna część Jeziora Goczałkowickiego biegnie równolegle do drogi Strumień-Pszczyna. W praktyce nie wiele jest jednak miejsc do których można podjechać blisko brzegu. Bezpośrednio przy drodze położona jest tylko zatoczka w Wiśle Małej (przy zbiorniku specjalnym koła PZW 44 Pszczyna) oraz kanał.


Do zbiornika prowadzi wiele polnych dróżek - niestety w większości przypadków z zakazem wjazdu (obszar strefy ochrony sanitarnej).

Jeszcze gorzej jest z dojazdem do zachodniej i południowej części zbiornika.

Chęć wędkowania na cofce (rozlewiskach) wiąże się z dłuższym spacerem.

Samochodem można dojechać natomiast praktycznie pod samą wodę w miejscowości Frelichów.

Dotarcie do ciekawszych miejscówek na ujściu Bajerki, w okolicach miejscowości Zabrzeg niestety też wiąże się ze spacerkiem.

 

Zbiornik Goczałkowicki nie należy do łatwych łowisk. Spore ilości leszcza, płoci a przede wszystkim karasia srebrzystego nie koniecznie przekładają się na nasz wynik.

Trzeba znaleźć się w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze.

Bez dobrego rozpoznania miejscówek i monitorowania sytuacji można zaliczyć "zonka" :-).

Goczałkowice są nieprzewidywalne. Po remoncie zapory czołowej i ponownym napełnieniu zbiornika był złoty rok dla spiningistów. Złowienie wtedy kilkudziesięciu dorodnych szczupaków wcale nie było wyczynem. Lata późniejsze już były nieciekawe pod tym względem. Taka sama reguła tyczy się miejsc. Podczas gdy w okolicach ujścia Bajerki trwa karasiowe eldorado na zatoczce w Wiśle Małej można wrócić o kiju.


Dominującą metodą połowu jest gruntówka. Ukształtowanie zbiornika wymaga w wielu miejscach bardzo dalekich rzutów więc znacznie rzadziej można zobaczyć spławik czy pickerka.

Inaczej ma się sprawa na kanale (wzdłuż drogi Strumień-Pszczyna) - tu dominuje oczywiście "tyczka".

Jeśli chodzi o spinning - oprócz atrakcyjnych miejsc na samym zbiorniku jest też rzeka Wisła.

Niezależnie od metody którą preferujemy trzeba się liczyć z bardzo dużą presją wędkarską. Aby zająć najciekawsze miejsca trzeba być już o 3-ej nad ranem.

 

Najciekawsze miejsca jeśli chodzi o połów leszcza i karasia srebrzystego to południowa część zbiornika (Frelichów, ujście Bajerki, Zabrzeg). Warto wspomnieć iż część zbiornika jest tutaj całkowicie lub czasowo wyłączona z wędkowania (szkic sytuacyjny poniżej). Łowi się tu zazwyczaj gruntówką takimi przynętami jak biały i czerwony robak, kukurydza.

Mapa Jeziora Goczałkowickiego - plan batymetryczny:

Na mapie zaznaczono szacunkowe głębokości często osiągalne w odległości 50m od brzegu (trzeba brać poprawkę na wahania wody w zbiorniku zaporowym)Kolorem czerwonym zaznaczono drogi dojazdowe (niestety często z zakazem wjazdu).
Miejsca oznaczone cyframi:
1 - okolice ujścia kanału który biegnie wzdłuż drogi Strumień-Pszczyna
2 - tzw. skałki, okolice stawu PZW Pszczyna
3 - okolice przystani dla żaglówek
4 - okolice skrzyżowania z drogą na Brzeźce (do Zbiornika Łąka 005)
5- okolice rybaczówki
6 - okolice zapory czołowej w Goczałkowicach
7 - Frelichów
8- ujście rzeki Bajerki
9 - brzeg od strony Zabrzega10 - zapora czołowa Jeziora Goczałkowickiego


W ostatnich latach okolice od strony Zarzecza w szczególności tzw. "Szyszkę" upatrzyli sobie karpiarze. Widok modeli pływających wywożących kulki proteinowe już nikogo nie dziwi.

Trzeba przyznać iż wyniki które są przez nich uzyskiwane są imponujące (niestety często z łamaniem przepisów: np wykorzystywanie pontonów do wywożenia przynęt, sprzedaż ryb na stanowisku).

Oprócz olbrzymich karpi trafiają się amury.

Od kilku lat na Goczałkowicach dopuszcza się połowy nocne w "weekendy" (w 2010r. od 18.06 do 03.10).

Patrząc globalnie na zbiornik Goczałkowicki w perspektywie kilkunastu lat wstecz na pewno jest gorzej niż kiedyś. Coraz częściej zdarzają się "bezrybne okresy", coraz trudniej o cenione gatunki ryb: szczupak, sandacz, węgorz, lin.

Powodów tego faktu można doszukiwać się w różnych czynnikach: kłusownictwo, brak odpowiednich zarybień w stosunku do ogromnej presji wędkarskiej, ostatnie powodzie, być może odłowy Gospodarstwa Rybackiego (nie mi to oceniać).

W każdym razie POŁAMANIA KIJA nad "Śląskim Morzem"

Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: www.haczyk.com.pl

 

Podziel się ze znajomymi:

Submit to Facebook Submit to Google Bookmarks Submit to Twitter Submit to Wykop Submit to Grono Submit to Nasza Klasa

Drukuj PDF

Komentarze  

 
+1 #244 MAX 2020-11-16 11:42
15.11.2020 Jakieś cwaniaki wędkowały z pontonu na J.Goczał aczemu oni mogą z pontonu mogą amy wedkarze nie iko im pozwolił z pontonu siningować i zkąd mają prawo wyjechac na srodekJ Goczał niech mi ktos napisze z kot oni ci co z pontonu maja pprawo spiningowac z pontonu
Cytować
 
 
0 #243 MAX 2020-11-15 18:19
dziś wgodzinach popołudniowych jakeś cwaniaki spiningowały z pontonu na srodku zbiornika j.goczał jim wolno a wędkarzom niewolno ico śe dzieje z tym jeziorem i gdzie te ryby
Cytować
 
 
0 #242 radek 2020-10-30 15:16
to jurz jest koniec niema jurz nic ani bialej ryby ani drapierznika nic nie bierze ani okon rybaczowka klusole kormorany ptaki won z j goczał
nie chcemy was na tym zbroniku klusole rybaczowka won z j goczał kradniecie ryby gadaja rze rybaczowka zarybia ten zbiornik a wogule nie zarybia i no doja kase od wedkarzy jeszcze raz won rybaczowka won i klusole won rybacy zarybiar j goczal a nie odlawiac won rybaczowka niechcemy was na j goczał
Cytować
 
 
0 #241 felix 2020-10-27 14:16
z kąt się biorą glony na j.goczał .I gdzie te okonie się pytam
Cytować
 
 
+1 #240 władzio 2020-10-18 16:16
czemu nie upuszczacie wody z j.goczał powiniście sie zabrać za wypuszczanie wody z zbiornika
Cytować
 
 
0 #239 misiek 2020-10-02 18:15
co się dzieje z rybami z zbiornika goczał.same koty ryby skandal rybaczówka znowu wyławia rybki sieciami i te kormorany ptaki tam tego jest niedopisania poz badzie sie tych kormoranuw i klupoli i rybaczówki :cry: :cry: 8) 8)
Cytować
 
 
+1 #238 jakub 2020-09-24 17:52
dziś widziałem jak rybaczaczówka znowu wyławiała sieci z zapry oni ino te durze rybki a naw ino te małe rybki zostawiają i gdzie tu sprawiedliwość dla wędkarzy
Cytować
 
 
+1 #237 robert 2020-09-22 12:55
czy policja ma prawo zmieniać regulamin karty wędkarskiej do dojazdu do łowiska .aw regulaminie pisze ze od łowiska można 100 metrów od łowiska zaparkować autem i mozna wjerzdzać do łowiska (stara plaża zarwane betony ktos napisze mi w odpowiedzi czy mozna wierzdzac do lasu pod samą zapore i parkować tam
Cytować
 
 
+1 #236 gruby butch 2020-08-26 16:18
co się dzieje z rybkami czemu nie biorą czy pogoda zła czy woda za ciepła byłem rano i jeden karaś za 8 godzin wędkowania proszę odp
Cytować
 
 
+3 #235 gruby butch 2020-07-30 13:11
leszcze ino same leszcze żadnego drapierznika co się dzieje czyrzby rybaczowka znów wyławia rybki
Cytować
 
 
+5 #234 Karol 2020-05-28 10:38
gdzie mogę złapać sandacza na spinning proszę o odpowiedz z góry dzięki Karol :-?
Cytować
 
 
+4 #233 tomek 2020-05-13 09:39
najlepsze wędkowanie jest w grze lets fishing tam złowisz wszystkie gatunki ryb o jakich marzysz takich ryb w grze gone lets fishing nie złowisz na j . goczałkowickim
Cytować
 
 
+4 #232 marek 2020-05-08 17:41
wiecie czemu rok 2020 niema ryb na j.goczałkowickim bo jak nie było zezwoleń to rybaczówka sama wszystkie ryby wyhytała i dlatego niema ryb
Cytować
 
 
-2 #231 CZAREK 2020-05-02 15:30
CZY KTOŚ MI ODPOWIE CZY NA J.GOCZAŁKOWICKIM SĄ SANDACZE
Cytować
 
 
+2 #230 ARNOLD 2020-04-13 12:06
kiedy będziemy wiedzieli kiedy zostaną wydane karty wędkarskie na rok 2020/2021 i czy w tym roku będziemy łowić ryby na J.Goczałkowickim czy będziemy mieli zezwolenia na 2021/2022
Cytować
 
 
+5 #229 MARIAN ARNOLD 2020-03-31 16:26
CZY NA J.GOCZAŁKOWICKIM SĄ SANDACZE
Cytować
 
 
-2 #228 Darek 2020-03-28 13:34
od kiedy jest okres sandacza do kiedy mozna łapac sandacza na goczałkowicach procze odpowiedz
Cytować
 
 
+5 #227 Adam 2020-03-23 14:29
czy tym roku 2020 będzie można łowić ryby na j.goczałkowickim czy dopiero za rok w 2021 jestem załamany :cry: :cry: :cry: proszę odpowiedz
Cytować
 
 
+3 #226 Adam 2020-03-23 14:18
kiedy będzie można wędkować na j.goczałkowickim proszę odpowiedz :cry: :cry:
Cytować
 
 
+2 #225 Adam 2020-03-23 14:14
czy będzie w 2020 roku łowić na j .goczałkowickim ryby czy dopiero w 2021 posze odp jestem załamany tym wirusem co panuje
Cytować
 
 
+2 #224 Bohdan 2020-03-13 17:49
Kiedy będzie cennik na J.Goczałkowickie 2020/2021
Cytować
 
 
+9 #223 KRZYCHU 2019-10-24 18:12
JAK CZYTAM KOMĘTRZE INNYCH WYPOWIEDZI WĘDKARZY O TYM ZBIORNIKU TO NA PRAWDZIWE SPININGOWANIE TRZEBA SIĘ WYBRAĆ DO SZZWECJI TAM MORZNA POŁAPAĆ SZCZUPAK I OKO NIE.JAK TAK BĘDĄ ROBIĆ RYBACY Z ŁĄKI JAK BĘDĄWYŁAWIALI RYBY Z J.GOCZAŁKOWICKIEG O TO BĘDZIE CORAZ MNIEJ WĘDKARZY NA TYM ŁOWISKU I NIKT NIE BĘDZIE CHCIAŁ TAM ŁOWIĆ WIĘC SIĘ DOBRZE ZASTANUWCIE CO ROBICIE Z TYM ŁOWISKIEM . ;-)
Cytować
 
 
+8 #222 Roman 2019-10-24 18:00
Tam już niema nawet okonia :D
Cytować
 
 
+4 #221 BOHDAN 2019-10-12 11:54
Czemu niema ryb na J.Goczałkowickim bo zima się zbliża :D
Cytować
 
 
0 #220 STASZEK 2019-10-09 16:17
Czemu na J.Goczałkowickim są zaczepy jak spinningujemy z brzegu proszę o odpowiedzax975
Cytować
 
 
+2 #219 Karol 2019-10-09 14:57
POWIEDZCIE CZEMY RYBACY Z ŁĄKI NAJPIERW ZARYBIAJA A POTEM ODŁAWIAJA RYBY TO MA BYĆ SPRAWIEDLIWOŚĆ
Cytować
 
 
+1 #218 WŁADEK 2019-10-09 14:29
TO MAJĄ SIĘ NAZYWAĆ RYBACY Z RYBACZÓWKI TO SĄ POROSTU ..... ANIE RYBACY PRAWDZIWI RYBACY BY ZARYBIALI CO ROK TEN J.GOCZAŁKOWICKIE TAK JAK NA INYCH JEZIORACH CCZEMU WY TAK ROBICIE ZARYBIACIE TE JEZIORO APOTEM WYŁAWIACIE TE RYBY CO SCIE ROK TEMU WPUŚCILI TO ODŁAWIACIE JAK MI DZE WAS JAK WYPŁYWACIE KUTREM NA ŚRODEK ZAPORY TO MNIE SZLAK TRAFIA WY POWINI SCIE SIE NA ZYWAC ZŁODZIEJE ANIE RYBA CZÓWKA Z ŁAKI TY ZŁODZIEJE ???? DO POTEGI ZŁODZIEJE
Cytować
 
 
0 #217 maks 2019-09-28 17:33
PODOBNO JAKIŚ SPINNIGISTA ZŁAPAŁ OKONIA 60CM NA J.GOCZAŁKOWICKIM
Cytować
 
 
+3 #216 OLAF 2019-09-24 18:39
WCZORAJ WIDZIAŁEM JAK TE H... Z RYBACZOWKI ZNAWY WYJECHAŁY NA 50METRÓW OD BRZEGU IDO TEGO SPININGOWALI I ZARZUCALI SIECI I JAK TU Z PEŁNYM WIADREM PRZYJECHAC PEŁNYM RYB TA NAWET NIEBIERZE LESZCZ A NI OKOŃ
Cytować
 
 
+1 #215 romek 2019-08-21 19:03
Jesień co bierze na spining na j.goczałkowickim proszę o odp !!! 8)
Cytować
 
 
+7 #214 Hans 2019 2019-04-03 13:14
Będzie zakaz wędkowania na strumieniu bo jastrzebioki śmiecą i nieumią po sobie sprzątać jak tak dalej bedąm robić to zaskarżą wędkowania w strumieniu albo na całym zbiorniku goczałkowickim :-*
Cytować
 
 
+2 #213 witek 88 2018-10-24 12:52
gdzie szukać szczupaka i gdzie go złoić proszę o odp czy liepiej guma kipyto blacha twister czy błystka
Cytować
 
 
+6 #212 franek 2018-10-11 12:21
tam już nic niema jeśli chodzi o spinning tam niema okoni ani szczupaka sandacz tylko leszcz
Cytować
 
 
+4 #211 piotr 2018-09-22 11:29
gospodarstwo rybackie odławia anie zarybia i jak wędkarze maja złowić durzą rybke pytam kdzie te szczupaki prosze odpowiedz niewiem czy płakać czy śmiać to wina gospodarstwa rybackiego jakby lata wszesniej zarybiari to by były dorołe szczupaki :-* :eek:
Cytować
 
 
+3 #210 Ludwik 2018-09-11 12:36
czy oprócz narybku szczupaków zostały na j.goczałkowickim. Pozostały dorosłe szczupaki proszę o odpowiedz 8)
Cytować
 
 
+2 #209 herek 2018-07-29 12:07
czemu ryby nie biorą na j.goczałkowickim czemu ino same koty gdzie te duże
Cytować
 
 
+3 #208 marian 2018-07-12 11:22
widziałem jak rybaczowka z nów zarzucala sieci do jeziora i jak tu przyjechac z pelnym wiadrem ryb
Cytować
 
 
+2 #207 Waldemar 2018-06-27 18:32
Powiedzcie czemu na j.goczałakowckim ciężko złapać szczupaka na spinning
Cytować
 
 
+5 #206 tarzan 2018-06-27 17:48
to jest prawda gospodarstwo rybackie odławia ryby drapieżne i jak złowić drapieżnika na spinning
Cytować
 
 
+4 #205 rene 2018-06-27 11:10
bylem na rułach nic nie bierze wszystko wyłowione przez rybaków w łąki jak by zarybiali te jezioro to by były drapieżniki a tam niema nic
Cytować
 
 
-2 #204 Tadzio 2018-05-02 13:39
Od kiedy leszcz ma tarło do kiedy 8)
Cytować
 
 
+2 #203 Tadzio 2018-05-01 20:36
Czemu na j.goczalkowickim nie można łapać szczupaków w maju tylko w czerwcu czekam na odp
Cytować
 
 
0 #202 Tadzio 2018-05-01 20:33
Czemu na j.goczalkowickim szczupaki można łapać w czerwcu a nie maju czekam na odp 8)
Cytować
 
 
-1 #201 lolek 2018-04-24 13:45
bedzie zabronione spiningowanie na j goczałkowickim
Cytować
 
 
+3 #200 wladek 2018-04-21 11:45
czy na j.goczałkowickim są szczupaki odp
Cytować
 
 
-3 #199 hans 2018-04-03 12:26
jaka przynęta i jaki kolor na szczupaka czekam na odpowiedz co doradzicie
Cytować
 
 
-4 #198 norbert 2018-03-19 18:39
czy są już zezwolenia na j.goczałkowickie 2018/2019 ile kosztują
Cytować
 
 
+2 #197 ed 2018-03-02 18:46
w którym miejscu na jeziorze goczałkowickim można złowić szczupaka na spining proszę o odpowiedz niech ktoś napisz czekam na odp niech ktoś odpisze na rułach to chyba niemożliwe
Cytować
 
 
-2 #196 władek 2018-03-02 12:55
ciekawe jakie będą wymiary na drapieżniki ile dają wymiary na sprzątnie wokół łowiska 2018/2019 i ciekawe kiedy będą kontenery na łowisku bo jak widze te bałagan na łowisku to mnie szlak trafia na łowisku sie wedkuje nie sprząta po kimś ja tu przyjerzdzam wędkowac i odpoczywać anie sprzatać po kimś
Cytować
 
 
+2 #195 Grzesiek 2018-02-21 12:21
Chcialem oplacic goczalkowice ale skoro taki gnuj i spustoszenie robia rybacy i klusownicy to bardzo dziekuje za ten syf i puste jezioro poszukam gdzie indziej gdzie warto oplacic zezwolenie gdzie sa ryby
Cytować
 
 
+2 #194 simba 2018-02-17 19:43
ciekawe czy beda jakes zmiany w ksiarzeczkach wedkarskich 2018/2019
Cytować
 
 
+6 #193 maks 2018-02-09 12:21
wiecie dlaczego są bezrybne okresy ryb na zbiorniku już wam powiem bo rybacy z gospodarstwa rybackiego z łąki wszystko wyławiaj sieciami a oni bija kokosy z wędkarzy i nie zarybiają tego łowiska i taka prawda
Cytować
 
 
+3 #192 seba 2018-02-07 12:47
czy na zbiorniku goczałkowickim są szczupak czy niema już ich czekam na odpowiedz (na żywca nic nie bierze szczupak i na spining też nic ) czekam na odpowiedz czy są tam te szczupaki i inne drapieżniki
Cytować
 
 
+3 #191 seba 2018-02-06 19:11
co ty piszesz za głupoty prze ciesz rybacy z łąki najwięcej ryb wyławiają z tego zbiornika i jak wędkarze maja złowić ryby takie jakie są opisane w książeczkach wędkarskich i pytam gdzie te ryby są odpowiesz mi na to pytanko mądralo jak jesteś taki mądry ja ci powiem to przez rybaków z łąki o ni najwięcej wyławiają ryb i tak jak pisze to prawda ty tam nic nie wiesz sam widziałem jaka jest prawda to nie przez co ty napisałeś to nie tak to rybaków z łąki to oni są winni
Cytować
 
 
-7 #190 tjStudnicki.1958 2018-02-04 20:09
Jestem miejscowy.- Ryby na jeziorze po 2010r. (po powodzi)to historia. Polecam szachy... Mówię to po 50 latach wędkowania. - NIESTETY !!!
Cytować
 
 
+3 #189 seba 2018-01-31 14:30
jak złowić szczupaka na spining jakie przynęty używać niech ktoś odpisze poradzi i jak go złapać i na co bo chyba już na zbiorniku goczałkowickim nie ma już tych ryb
Cytować
 
 
0 #188 bartek 2018-01-27 13:54
czy się opłaca płacić opłaty na 2018/2019 na goczałkowice jak tam niema tych ryb co opisuja w karcie wędkarskiej pytam i czekam na odpowiedz
Cytować
 
 
+1 #187 felix 2017-12-27 14:02
dziś rano widziałem na rybach jak cwaniaki łąki wyjechali kutrem i dwoma łódkami na środek jeziora i wyciągali ryby i jak wędkarze mają złapać rybę jak tam już nic niema jak rybacy z łąki wszystko wyławiają precz z rybakami z łąki
Cytować
 
 
+3 #186 arnold 2017-12-04 18:25
wszystkie ryby co były w tym zbiorniku są już w sklepie sandacz w lodówce te rybki co mamy złowić to są w sklepie cwaniaki wyjadą kutrem i zarzucą sieci i mają mnóstwo ryb a my wędkarze nic widziałem jak chorągiewki wbijają do wody i tam gdzie są wbite chorągiewki jak wędkarze maja złowić rybkę. Skandal nie płacić opłat ciekawe co zrobią jak nikt nie będzie kupował zezwoleń za te połowy
Cytować
 
 
+2 #185 marian 2017-11-18 14:42
już tyle lat wędkuję na tym zbiorniku na żywca i nic jakiej rybki używać (karasia płotki czy okonia )jakiej przynęty użyć odpiszcie :cry:
Cytować
 
 
+1 #184 władek 2017-11-18 14:32
jeszcze jedno zostało pójść w dół zapory i tam spróbować na spining jak nic nie we żmie to nie opłacamy na j.goczałkowickie lepiej wyłożyć więcej pieniędzy gdzieś indziej zapłacić możliwości jest dużo albo na komercje albo do PZW . bo ino płacimy na j.goczałkowickie a tam ryb niema innych jak leszcz te ryby co są wypisane w karcie wędkarskiej to tych ryb niema gospodarstwo rybackie wszystko wyławia byłem i widziałem :cry:
Cytować
 
 
+4 #183 sławek 2017-11-12 13:49
na rułach w łące na spining nic nie bierze :cry: kiedyś to nawet małe rybki brały teraz nic nie bierze jak gospodarstwo rybackie wszystko wyławia :cry: :cry:
Cytować
 
 
+2 #182 grzegosz 2017-10-30 18:39
gdzie te drapierzne ryby sie podziały hyba w hiper marketach w loduwkach ZŁODZIEJE ryb z j Goczałkowickieg io precz z Gospodarstwem Rybackim z łąki
Cytować
 
 
+3 #181 gregor 2017-10-30 18:35
co polecacie na szczupaka jaką przynętę (woblery , Kopyta ,blachy cz koguty )czy rybacy z łąki wszystkie ryby wyławiają czy coś nam wędkarzom zostawiają na te resztki zostawiają ryb
Cytować
 
 
+1 #180 Felix 2017-10-30 18:25
kiedy jest najlepszy miesiąc na szczupaka jak go złowić spinning żywiec grunt czy spławik)
Cytować
 
 
+2 #179 Jakubek 2017-10-23 17:03
czy na jeziorze goczałkowickim są jeszcze jakieś Szczupaki czy wszystko jest wyłowione przez gospodarstwo rybackie z łąki i kłusowników
Cytować
 
 
+1 #178 LESZEK 2017-10-20 13:53
po wie mi ktoś jak złapać szczupaka na trupka i na żywca jaka najskuteczniejs za rybka (karaś płoć czy okoń)odpiszcie
Cytować
 
 
+2 #177 johny 2017-10-17 13:58
to jest oczywiste że gospodarstwo rybackie wyławia ryby a drugimi są kłusole i jak tu złowić porządną rybę
Cytować
 
 
+2 #176 waldek 2017-10-02 17:01
wędkarze płacą i czekają na rybę siedzą na wodą po ileś godzin żeby złowić dużą rybę a rybacy wyjada kutrem na jezioro i łowią ryby sieciami a my wędkarze czekamy cały dzień i nic precz z rybakami i kłusolami jakby zrobili porządek to było sprawiedliwe i jak by zarybiali tak jak na innych jeziorach to było ok dożywocie rybakom i kłusownikom my wędkarze płacimy i chcemy złapać porządną rybę nie siedzieć tyle godzin nad woda i nic jak by zarybiali co roku te jezioro to efekty były by to jest duży zbiornik to tam powinno być dużo ryby
Cytować
 
 
+4 #175 tomek 2017-09-29 16:29
czemu na jeziorze niema drapieżników opisujcie
Cytować
 
 
+3 #174 daniel 2017-09-20 13:43
wiecie dlaczego tak mało jest drapieżnika i białej ryby bo rybacy z wszystko wyławiają i kłusole precz z nimi precz po co komu gospodarstwo rybackie
Cytować
 
 
+3 #173 johny 2017-09-11 13:50
Mordercy z tych kłusoli i tych drugich ryby mają przechlapane
Cytować
 
 
+2 #172 johny 2017-09-11 13:34
jakie dobre miejsce na szczupaka na slpawik czy grunt czy spinning
Cytować
 
 
+1 #171 daro 2017-09-11 13:29
czemu nikt nie odpisze gdzie się wybrać na szczupaki na żywca i spinning w którym miejscu i gdzie łowić proszę o odpowiedz :-)
Cytować
 
 
+1 #170 czesio 2017-09-10 15:52
biedni wędkarze rybacy z łąki robią swoje wyławiają ryby
Cytować
 
 
0 #169 daro 2017-09-07 13:49
gdzie wybrać się na szczupaki na żywca i na spinning w rejonie jeziora goczałkowickieg o poszę o odpowiedz :-)
Cytować
 
 
0 #168 mariusz 2017-08-20 17:13
czy są tam szczupaki i inne drapieżne ryby bo jak czytałem to ten zbiornik był zarybiany narybkiem drapieżnika a czy oprócz tego narybku są tam dorosłe drapieżniki szczupaka i sandacza
Cytować
 
 
0 #167 felix 2017-08-13 17:49
tam niema takich ryb jak wypisują w karcie wędkarskiej to w hiper marketach albo w sklepie sandacz tam są ryby z tego jeziora :cry: :cry:
Cytować
 
 
-2 #166 alexg 2017-08-12 10:41
gdzie szukać szczupaka na zbiorniku niech ktoś odpisze
Cytować
 
 
0 #165 Rradek 2017-08-08 18:11
zawiodłem się na tym zbiorniku nic tam niema drapieżników wstyd tam niema karasi rok wcześniej były sztuki że cho cho ale tera pustki gdzie polecacie na drapieżnika jechać
Cytować
 
 
0 #164 DM 2017-08-03 19:19
Cytuję tadek:
gdzie jest ujście bajerki w jeziorze goczałkowickim proszę odp

Na mapce oznaczone jest nr 8
Cytować
 
 
0 #163 tadek 2017-08-03 17:35
gdzie jest ujście bajerki w jeziorze goczałkowickim proszę odp
Cytować
 
 
-1 #162 władek 2017-07-28 14:37
czy na zaporze są szczupaki itp drapierzne ryby jaka miejscówka i gdzie szokac
Cytować
 
 
+1 #161 stachu 2017-07-27 17:18
powie mi ktoś czemu na tym jeziorze niema takich ryb jak w karcie wędkarskiej takie ryby powinny bys na zaporze ja sie pytam gdzie te drapierzne ryby są inne wypisane w karcie wędkarskiej prosze odp
Cytować
 
 
0 #160 hubert 2017-07-22 06:58
powiem ci tak rybaczówka wszystko wyławia
Cytować
 
 
0 #159 maks 2017-07-16 17:34
jak to jest z szczupakiem i sandaczem na tym jeziorze są czy niema tych ryb bo łowię na żywca i nic niech ktoś odpisze co tam jest grane
Cytować
 
 
0 #158 CzesieK 2017-07-14 13:02
czy na zaporze goczałkowickiej są Szczupaki i Sandacze i inne Drapieżne Ryby.Bo łowię na Żywca jak i kiedy zaciąć proszę o odpowiedz 8)
Cytować
 
 
+1 #157 wojtas 2017-07-10 17:57
to co Alex napisał to prawda z rybami na tym jeziorze goczałkowickim tam ino jest za dużo Leszcza jak piszą 75 procent leszcza tyle by mogło być szczupaka i sandacza i innych cenionych ryb. 8)
Cytować
 
 
0 #156 Alex 2017-06-28 17:38
i to ma być połów na żywca tam w tym jeziorze nic niema rybacy z łąki wszystkie ryby wyławiają sieciami po co ta nie będę pisał to wszystko ich wina Pytam gdzie ten szczupak i sandacz my ino płacimy a oni za te pieniądze tych biednych wędkarzy ach szkoda pisać oni nie zarybiają tylko kasują pieniądze a sami łowią kilkanaście tysięcy ryb rocznie i jak my wędkarze chce my złowić drapieżnika to niema bo rybacy wyławiają płakać się chce :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Cytować
 
 
0 #155 bogdan 2017-06-20 13:23
jakie haczyki dajecie na żywca kotwice z trzema z jedna czy haczyki odp
Cytować
 
 
0 #154 damian 2017-06-09 14:04
zaczynałem od 1 maj i czerwiec i nic nie brało ;-)
Cytować
 
 
+2 #153 Lis 2017-06-06 15:19
Bierze coś na jeziorze ? Prosze o odp.
Cytować
 
 
+1 #152 bartek 2017-06-01 12:55
2 lata temu za płaciłem na żywca i 6 miesięcy żadnego sandacza i szczupaka to wszystko wina kłusoli i tych z rybaków z łąki to ma być jezioro
Cytować
 
 
-1 #151 JAN DZBAN 2017-05-24 12:53
jakie ryby pływają w korycie w strumieniu czy pływają tam duże szczupaki Proszę o odpowiedz
Cytować
 
 
+2 #150 Lis 2017-05-23 14:49
Gdzie ,w które miejsce wybrac sie na sandacze na szczupaka bo wybieram sie od czerwca a niedokońca wiem w ktore miejsce
Cytować
 
 
0 #149 Janek 2017-05-21 11:03
Zapora Goczałkowicka to zagadka jeśli chodzi o ryby woda ciepła a nic nie bierze co jest przecież koniec Maja a za chwile czerwiec a ryba nie bierze dziwne to
Cytować
 
 
0 #148 Fisher 2017-05-19 16:44
Smieci ,kłusole ... gdyby chodziły czeste kontrole było by lepiej ale jak najwyraźniej rybaczówka sprzedaje pozwolenia i reszte ma w duupie 5 lat w to same miejsca min 3 razy na miesiąc prawie przez cały roku i ani jednej kontroli mówi samo za siebie szybciej dostaniesz mandat za zle zaparkowanie niż za wędkowanie bez pozwolenia taka prawda a i się zgadzam ze JSZ to smieciaze .. bardziej kloszardy.
Cytować
 
 
0 #147 ROMEK 2017-05-12 12:11
czy na korycie w strumieniu można złapać dużego szczupaka,ile dni żyje płotka proszę o odpowiedz
Cytować
 
 
+1 #146 michał 2017-05-10 17:27
bob ma racje jak by na zaporze goczałkowickiej były cenione gatunki ryb takich jak karp lin,szczupak i sandacz i inne jak pisze w ksiarzeczkach wpisowych to opłaty był by drosze o tysiąc złotych
Cytować
 
 
-1 #145 bolek 2017-05-08 17:28
opadła woda na goczałkowicach
Cytować
 
 
+1 #144 polak 2017-05-07 17:10
kiedy będą porządki na zaporze goczałkowickiej i w innych miejscach
Cytować
 
 
-1 #143 felek 2017-05-06 12:12
ciekawe czy będzie brał szczupak albo sandacz na żywca 8)
Cytować
 
 
0 #142 MARIAn 2017-05-01 14:09
czy ktoś do radzi plecionka czy żyłka na żywca :roll:
Cytować
 
 
-1 #141 MARIAn 2017-04-28 18:23
plecionka czy żyłka na żywca
Cytować
 
 
-1 #140 WŁADEK 2017-04-28 15:06
Będzie czysto kiedyś na Goczałkowicach
Cytować
 
 
-1 #139 Bogdan 2017-04-22 17:49
Zróbdzie coś z tym Bałaganem w Strumieniu na Rozlewiskach Taki Bałagan ze arz szkoda gadac prosze o przywiezieniu Kontenerów na te Śmieci jak by wszedzie byl Kontener gdzie siedzo wedkarze i by sprzatali po sobie to stanowiska były by czyste to Dotyczy tez jastrzebiokuw i innych wedkarzy !!! :sad:
Cytować
 
 
0 #138 MISIEK 2017-04-21 14:53
czekam na czerwiec sprzet gotowy
Cytować
 
 
-2 #137 MISIEK 2017-04-21 14:52
DZIEKI za odp LIS
Cytować
 
 
+3 #136 Iktor 2017-04-20 17:41
bałagan na goczałach smieci w wszystko te wydkorze a najlepsi z nich to jastrzebioki nie umia sprzatac po sobie powini dac na goczałach kontener ze by kazdy sprzatał przecierz to obiozek garzdego wedkarza jak bylem w tym roku obejrzec czy cos bierze to smieci z zeszlego roku to w burelu jest czysto niz na goczalach to taki balagan jest na plazy w strumieniu na rozlewiskach ja przyjerzdzam wedkowac nie sprzatacc po kims srudzie cos z tym :cry: :cry:
Cytować
 
 
-1 #135 Lis 2017-04-20 14:47
Raczej żywiec a gatunek obojetny jak bedzie ryba to weźnie
Cytować
 
 
-2 #134 MISIEK 2017-04-19 17:45
na plazy szczupłego a jaka rybka dobra zywiec czy trupek (okon ,Ploc cz karach)odp
Cytować
 
 
-1 #133 Lis 2017-04-18 19:59
MISIEK.
A gdzie chcesz łapać tego szczupaka :lol:
Cytować
 
 
+4 #132 BOLEK 2017-04-18 17:46
szkoda rze niemorzna z lodki wedkowac tak jak na innych jeziorach
Cytować
 
 
0 #131 BOLEK 2017-04-18 17:31
gdyby rybaczówka nie wyławiała i kłusole nie kłusowali to szczupaka było duza itp ryb nienawidze rybaczówki i kłusoli bo jak ci 1 ijak ci 2 drudzi nie wylawiali ryby to by bylo duzo duzo ryb bialego rzerui drapieznika :cry: :cry:
Cytować
 
 
-1 #130 MISIEK 2017-04-14 12:59
JAKA RYBKA NA SZCZUPAKA TRUPEK CZY ZYWIEC (JAKI RODZAJ OKOŃ,PLOĆ ,CZY KARAS )PROSZE ODPOWIEDZ
Cytować
 
 
0 #129 Lis 2017-04-11 17:21
Jak z rybami na jeziorze ?,bierze coś?
Cytować
 
 
-1 #128 lolek 2017-04-09 12:26
jakie gumowej ryby na szczupaka
Cytować
 
 
-2 #127 stif 2017-04-09 12:25
jakiej gumy uzywac na zaporze na szczupaka
Cytować
 
 
+3 #126 sam 2017-04-07 12:56
jakby rybaczowka nie wyławiała drapierznikow itp ryby to było co chytac
Cytować
 
 
0 #125 bob 2017-03-30 17:39
jak by były gatunki rym takie jak sandacz szczupak czy karp itp to opłaty byłby drosze o 400zl czy wiecej
Cytować
 
 
+3 #124 bob 2017-03-30 17:36
jak na goczałach były cenione gatunki ryb to by opłaty były drosze o 300zl albo wiecej
Cytować
 
 
+2 #123 arek 2017-03-25 18:35
to poco dawaja nam ksiarzeczki do wpisywaniajakic h ryb lowimy ile waza itp jak tam nima drapieznika kiedys tych wpisuw nie było
Cytować
 
 
0 #122 DM 2017-03-23 20:52
Cytuję arek:
czemu na zbiorniku nie mozna łapac szczupaka w maju tylko w czerwcu czemu prosze odpowiedz

Nie odpowiem na to pytanie bo to przecież decyzja osób zarządzających zbiornikiem. Najbardziej prawdopodobna jest ochrona szczupaka - ryby bardzo pożądanej w zbiornikach z tak dużą ilością drobnicy. Maj to miesiąc w którym jest on stosunkowo łatwym łupem szczególnie jeśli tarło jest spóźnione. U mnie w kole również w maju nie można go łowić.
Cytować
 
 
-1 #121 waldi 2017-03-23 18:56
czy na rozlewiskach idzie chytac na zywca czy sa tam drapiezniki czy ktos tam chycil jakiego drapieznika prosze odp
Cytować
 
 
-1 #120 arek 2017-03-16 14:19
niepytam ciebie tytko aszefa tej załogi wiec sie nie wtracaj
Cytować
 
 
-6 #119 tjStudnicki 2017-03-15 21:19
Goczałkowice po powodzi 2010r. są bezrybne (!!!) TYLE W TYM TEMACIE !!!! / Jeśli ktoś myśli, że
3200ha powierzchni i 100mln m3 wody oznacza ryby... NIECH DALEJ W TO WIERZY !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!
Cytować
 
 
+1 #118 arek 2017-03-13 14:40
czemu na zbiorniku nie mozna łapac szczupaka w maju tylko w czerwcu czemu prosze odpowiedz
Cytować
 
 
+1 #117 olek 2017-03-02 19:13
zapoora daje nam popalic smieci szok jal lata wstecz
Cytować
 
 
0 #116 DM 2017-02-25 18:30
Cytuję harry potter:
szczupak wymiary ile powinien miec na zaporze goczałkowickiej

55cm
Cytować
 
 
0 #115 harry potter 2017-02-22 14:44
szczupak wymiary ile powinien miec na zaporze goczałkowickiej
Cytować
 
 
-1 #114 henryk 2017-02-07 14:35
czy w strumeniu na rzece mozna złapac szczupaka prosze o odpowiedz
Cytować
 
 
-1 #113 Marek 2017-02-05 22:52
Można używać sprzętu plywajacego zdalnie sterowanego ?
Cytować
 
 
0 #112 DM 2017-01-30 19:04
Cytuję baks:
kiedy beda znane opłaty 2017/2018 posze odpowiedz

Pewnie tak jak co roku czyli w połowie marca
Cytować
 
 
+2 #111 baks 2017-01-20 19:10
kiedy beda znane opłaty 2017/2018 posze odpowiedz
Cytować
 
 
+4 #110 Stan 2017-01-16 19:31
Sprzęt niczym ze startreka ,wystarczy przejść ,zobaczyć tych uzbrojonych po zęby niby to wędkarzy którzy bardziej kojarzą się z amerykańskimi marinez a nazywają siebie (wędkarzami) . Dla mnie to są prawdziwi kłusole..
Cytować
 
 
0 #109 hans 2017-01-11 19:15
ciekawe ile bedą kosztowac opłaty 2017/2018
Cytować
 
 
0 #108 paul 2016-12-26 13:02
czy na korycie n plazy idzie łapac szczupaki
Cytować
 
 
-1 #107 paul 2016-12-05 18:33
czy na rułach obok rybaczowki morzna złowic duzego szczupaka prosze o odpowiedz :-)
Cytować
 
 
+1 #106 tommy 2016-12-03 18:34
nie płacic za zezwolenie na goczał itak jest bez rybie i na dal bedzie bezrybie a zezwolenie podrezeje o 200 zł za rok
Cytować
 
 
0 #105 tommy 2016-11-27 18:36
zonizej zapory na korycie sama moczarka kanadyjska i nima tam ryby 8)
Cytować
 
 
+4 #104 władek 2016-11-24 14:54
powiem wam prawde dla szego niema szczupakow to przez gospodarstwo rybackie to oni wyławiaja wszystkie drapiezniki i potem jak wedkarz chce złowic to nic nie złowi
Cytować
 
 
0 #103 władek 2016-11-21 14:36
tam juz niema szczupakow na korycie nima na 2 korycie nima ina zaporze
Cytować
 
 
+1 #102 tabletka 2016-11-15 18:11
mam dosyc wedkowania na zbiorniku goczałkowickim drapeznika szkkoda szkoda gadac jakby wczesniej zarybiali goczały to by było tuzo szczupakow innej drapieznej ryby atak ino sama drobnica w niszczycie wedkarzom szczescie :sad: :sad: :sad:
Cytować
 
 
+5 #101 special maks 2016-11-14 14:27
:cry: przykro mi pisać sami wiecie ze na goczałach niema drapieznika wszystko wyławia rybaczówka nie dajmy sie oszukac gospodarstwo rybackie łaki wyławiaja sieciami wiele drapierznych ryb i nic nie zostawia nam wedkarzom to po co płacimy te zezwolenia jak tam niema szczupaków itp jjak sadze to na rok 2017/2018 zezwolenie bedzie kosztować cos powyrzej 200 zł to aoni sie wzbogaca itez bedzie bezrybie jak karzdego roku :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Cytować
 
 
+4 #100 taternik 2016-11-13 18:27
niema drapierznych ryb na goczałach rybaczówka wszysko wyławia
Cytować
 
 
-2 #99 ferdas 2016-11-10 17:56
czy na korycie pozizej zapory sa szczupaki prosze odpowiedz
Cytować
 
 
0 #98 mocher 2016-11-10 15:02
na wisle ponizej zapory sa kłusole
Cytować
 
 
-5 #97 kojot 2016-11-06 18:56
na korycie nima :cry: ryby
Cytować
 
 
+10 #96 tadek 2016-10-18 20:38
Na wisle ponizej upustu kusuja furtaki zakladaja sieci z pontonu a nizej za jazem bija pradem po zatrzymaniu wody.
Cytować
 
 
0 #95 Taternik 2016-10-15 18:27
Chamstwo w państwie w tym kraju ryby nie biorą
Cytować
 
 
+5 #94 big max 2016-10-11 12:51
:cry: rybacy to do was dajcie słowic drapieznika tez wedkarzom wy inno wyławiacie sieciami :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Cytować
 
 
+4 #93 mad max 2016-10-09 19:23
rybaczówka robi swoje wyławia drapiezniki pytam gdzie te drapiezniki sa w tym zbiorniku my tez chcemy drapieznika złapac :cry: :cry: :cry: :cry: posze o odpowiedz
Cytować
 
 
0 #92 płyta 2016-10-04 14:06
czy sa na tym zbiorniku szczupaki prosze odpowiedz :roll:
Cytować
 
 
+1 #91 Okoń 2016-10-01 12:54
Jakiś szczupak sandacz itp. Biorą
Cytować
 
 
0 #90 płyta 2016-09-28 18:24
czy leszcze biora jesienia i zima odp :-) :-)
Cytować
 
 
0 #89 Okoń 2016-09-06 15:32
Bierze jakaś ryba na goczałkowicach ?
Cytować
 
 
+1 #88 harnaś 2016-08-16 12:10
zapora duza to ryb powinno byc dozo 8)
Cytować
 
 
-1 #87 mamut pazdzioch 2016-07-20 13:15
jaki pellet sie nieropuszcza ogladalem filmik wedkarski jakich pelletow uzywac i ktore sie nierospuszczaja jakie sa najlepsze pellety prosze odpowiesz :roll:
Cytować
 
 
+1 #86 mamut pazdzioch 2016-07-11 18:45
na zaporze goczałkowiciej jest taki balagan rze szkoda gadac a ryby mało gdzie sa wieksze ryby podziały
Cytować
 
 
0 #85 Tadeusz 2016-07-10 09:44
Witam wszystkich.Słyszałem o sporych sumach w tym zbiorniku.Czy ktoś to potwierdzi?Dzieki pozdrawiam
Cytować
 
 
+3 #84 jakubek 2016-06-19 16:14
w Wiśle Wielkiej kłusol miejscowy rozwija po 200m siaty,robi to bez żadnych obaw przed nikim,jeszcze prawie oficjalnie sprzedaje ryby !!! nie ma kontroli w tym miejscu,wygląda to tak jakby ktoś dał ciche przyzwolenie i za kase pozwala na taki proceder !!!
Cytować
 
 
+1 #83 mamut pazdzioch 2016-06-07 16:41
jaka ryba bierze na pellet o smaku halibut odp :-)
Cytować
 
 
-1 #82 mamut pazdzioch 2016-06-07 16:39
jaka ryba bierze na zaporze na pellet halibutowy :-) odp
Cytować
 
 
0 #81 mamut pazdzioch 2016-05-29 16:50
czy sa tam 2 kilowe ryby 8)
Cytować
 
 
0 #80 aja 2016-05-24 15:32
Ładne leszcze można trafić wszędzie. Przy nęceniu na karpia jest ich aż za dużo :D Jeśli chodzi o gatunki, to chyba wszystko co możliwe do złowienia. Niektórzy potrafią, też bym tak chciał ;)
Cytować
 
 
0 #79 tom 2016-04-11 11:05
Cytuję mamut pazdzioch:
8) jakie tam sa ryby a zbiorniku prosze odp

głównie leszcz.pewnie płocie i okonie też sobie pływają :)
Cytować
 
 
+4 #78 mamut pazdzioch 2016-04-10 12:27
8) jakie tam sa ryby a zbiorniku prosze odp
Cytować
 
 
+1 #77 tom 2016-03-29 18:43
ktoś wykupuje w tym roku kartę ? gdzie się zasadzić na ładne leszcze ??
Cytować
 
 
0 #76 Tomasz 2016-01-26 03:37
;-)
Cytować
 
 
+4 #75 Jóżek 2015-09-24 12:48
Strasznie dużo kłusowników - na rozlewiskach przy ujściu pociełem 2 siatki złapane na spinning, widziałem 2 kłusoli wracających z siatka rowerkiem - w biały dzień - zero strachu - kontrole by się przydały. Przy nich łowiący w maju na żywca "okonie" to pikuś.
Cytować
 
 
+3 #74 maslo 58 2015-08-11 10:45
jasne podjechac autem pod sama wode przy okazji umyc wymienic olej a reszta do wody bardzo dobrze ze tak jest ludzie niczego nie uszanuja na rowerach albo zbuta
Cytować
 
 
+2 #73 maslo 2015-08-11 10:41
jasne podjechac samochodem pod sama wode przy okazji umyc auto wymienic olej a cala reszte wrzucic do wody ludzie nie uszanuja niczego i bardzo dobrze ze ta jest rowerami albo zbuta
Cytować
 
 
+1 #72 Pedro 2015-07-30 11:21
Dobrze, że jest możliwość wykupienia 7 dniowych lub 14 dniowych zezwoleń. Rocznej karty nigdy nie kupię. 170zł za rok a leszczy do 25cm 3/4 jeziora. Drapieżnika brak. Dojazd masakryczny. Bez roweru ani rusz.
Cytować
 
 
+3 #71 mikolowianin 2015-05-02 13:51
na łikend majowy spuscili wode i po rybce ostatni raz zaplacilem haracz tym zlodzieja
Cytować
 
 
0 #70 kriss 2015-04-09 20:03
Masakra podnieśli cenę wymiary ochronne daty ochrony i obowiązkowy rejestr prawdziwe PZW .
Cytować
 
 
+3 #69 kris 2015-04-06 12:46
Witam i znów podnieśli cenę za zezwolenie a dodatkowo wprowadzili całkowity zakaz używania środków pływających.
Cytować
 
 
+4 #68 arek 2015-02-18 08:27
Podobno łódek zanętowych nie będzie można używać heh trzeba będzie zrezygnować z wykupienia karty
Cytować
 
 
-1 #67 maniek 2015-02-01 14:57
Cytuję Marci:
Ogólnie sprawa Goczałkowic ma się bardzo kiepsko, z opowieści od osób starczego pokolenia Ne mogę potwierdzić praktycznie nic. Wykupiłem roczne pozwolenie objeździłem wiele miejsc na całym zalewie stosując różne metody. Zdarzyło się kilka leszczy około 60 cm, szczupaków bez wymiaru, stada płoci ładnych. Ogólnie strasznie zaniedbany zbiornik i bardzo ciężki dla wędkarzy rekreacyjnych wybierających się nad wodę aby odpocząć, same dojście do odpowiedniego miejsca jest już solidną wyprawą ze względu na liczne zakazy ruchu w bocznych uliczkach. Sam zbiornik oceniam na dobry i naprawdę dla osób zdeterminowanyc h.

:-) na tych goczalach to i tak jest bajkaw poruwnaniu do tych u mnie lowisk w katowicach hehe jak jechac na weekend zawsze cos sie polapie jak nie leszcza to jazia czasem sandaczyka nie jest tak zle mowie oczywiscie o roznicy miedzy wodami pzw
Cytować
 
 
+12 #66 darius 2015-01-25 15:05
:-) jestem za wywaleniem kutra goroli z jastrzebia zor
Cytować
 
 
+1 #65 mati 2015-01-09 16:34
czy sa karpie na tym zbiorniku prosze o odpowiedz
Cytować
 
 
0 #64 mati 2015-01-09 16:31
8) czy są karpie na zaporze
Cytować
 
 
+4 #63 marek 1964 2014-11-17 10:20
na oczalkowicach jest taka ospodarka jak w pzw tz. rabunkowa
Cytować
 
 
+4 #62 marek 1964 2014-11-16 11:07
:-x panowie wymienic zarzady w kolach wedkarskich na takie kture wymienia zarzady okregowe ate wymienia kolesi z warszawy ale musi to byc pospolite ruszenie
Cytować
 
 
+11 #61 aro 2014-10-31 23:13
:-* Panowie!ryb jest sporo ale trzeba je łowić z łódki,dlatego tylko rybaczowka ma zawsze rybę.Ja łowie głównie dla przygody i ładnych widoków.Po prostu uświadomiłem sobie ze nie łowie w skandynawi tylko w Polsce.połamania kija
Cytować
 
 
0 #60 DM 2014-10-04 10:16
Cytuję arek:
Czy na Goczałkowicach mozna stosowac łodki do wywózki? bo nigdzie nie jest to okreslone

Modele zdalnie sterowane - tak
wywózka np z pontonu -nie
Cytować
 
 
-1 #59 arek 2014-10-04 09:45
Czy na Goczałkowicach mozna stosowac łodki do wywózki? bo nigdzie nie jest to okreslone
Cytować
 
 
+1 #58 poli 2014-09-29 18:59
popieram marka za kometarz
Cytować
 
 
+3 #57 poli 2014-09-29 18:57
:cry: kradniecie ryby wedkarzom :cry:
Cytować
 
 
+5 #56 poli 2014-09-29 18:55
mam was dosc kradniecie ryby wedkarzom
Cytować
 
 
0 #55 poli 2014-09-15 17:31
*** z rybaczowki gdzie sa sandacze na zywca :cry:

ADMIN: Bardzo proszę o kulturę wypowiedzi. Przekleństwa są wygwiazdkowane
Cytować
 
 
+2 #54 poldek 2014-09-02 10:41
miałem okazje łowić na prywatnym łowisku super mnustwo ryb i nagle zaawody pzw na tym łowisku po wypiciu paru piwek z właścicielem wszystko jasne ryba w 90 % z pzw i łowią za darmo brawo oszuści pierdole nie robie opłat mafi
Cytować
 
 
+1 #53 poli 2014-08-28 17:18
czy cos bierze na kulki proitenowe na tym zbiorniku czy sa tak karpie
Cytować
 
 
0 #52 poli 2014-08-20 19:24
gzie sa sandacze na zyca czy wogule sa drapiezne
Cytować
 
 
-2 #51 poli 2014-08-20 19:22
kiesa sandacze na zywca :cry:
Cytować
 
 
0 #50 poli 2014-08-20 19:21
gdzie sandacze na zywca
Cytować
 
 
+11 #49 Marek 2014-07-27 20:11
Witam wszystkich wędkujących.Jestem trochę zawiedziony wędkowaniem na Goczałkowicach.Wędkowałem na wysokości Wisły Wielkiej w dn.26,27.07.14.Oprócz kilkudziesięciu leszczy do 40 cm żadnej innej ryby nie widziałem.Liczyłem na jakiegoś karpia ,amura czy dorodne płocie.O drapieżniku już nie wspomnę.Na dodatek jakieś pirackie prawa tubylców i turystów wynajmujących u nich pokoje do miejscówek do wędkowania.Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem co to za prawa.Myślę że,jest jeszcze dużo do zrobienia jeśli chodzi o warunki dla wędkarzy.Panowie Prezesitp apel do Was,Nie zapominajcie ,ze to my wędkarze Was utrzymujemy.
Cytować
 
 
+11 #48 jakub 2014-07-21 14:42
bez rybie powiem Wam dlaczego,pierws zy powód to rybaczówka tak zwani legalni kłusownicy,drug i-kłusole jadą z siatami na żyawca nie obawiają się nikogo .kiedyś kłusowali w tygodniu ,teraz w wekendy na oczach wędkarzy,siedzi sobie człowiek na tybkach a tu światełka na wodzie i rozkładają sieci nikogo się nie bojąc.Ciekaw jestem kto bierze w łapę że w ogóle niema żadnych kontroli(od kilku lat tam wędkuje i ani raz mnie nie kontrolowano)gd y by nawet taka miała być to oni(kłusole o tym wiedzą pierwsi.Komu tak bardzo zależy żeby ten proceder się nie skończył,można się tylko domyśleć bo na dzień dzisiejszy nikt z tym nic nie robi !!!
Cytować
 
 
+2 #47 kot fighter 2014-07-05 12:07
Miejscowi śmigają na pontonie :-*
Cytować
 
 
-1 #46 jozek 2014-04-21 10:59
muj ojciec ja budowal
Cytować
 
 
+4 #45 jozek 2014-04-21 10:58
no ja wykupiłem na caly rok zapłacilem 157zl ale czy co złowie to niewie bo marnie z ryba na goczalkowicach sama rybaczykowka wylawia ale nic nie zarybiaja karpia brak ,,ale zobaczymy pozdrawiam wszystkich ........ :D
Cytować
 
 
+16 #44 SMOLUCH 2014-02-12 23:12
jebać pzw za te bezrybie banda złodzeji ludzie nie opłacać kart i zobaczymy co te gnoje zrobią
Cytować
 
 
+14 #43 SMOLUCH 2014-02-12 23:07
dlaczego w tym kraju jest takie bezrybie! panowie z PZW to banda złodzieji bawiąca się w norwegji na rybach za nasze pieniądze NIE OPŁACAĆ KART TO SIĘ OBUDZĄ
Cytować
 
 
+12 #42 CIENKI BOLEK 2014-02-12 21:08
A sługusy wyłapują co się da i na stawy swoje wywożą!!! PEDAŁY!!!
Cytować
 
 
+1 #41 CIENKI BOLEK 2014-02-12 21:00
byłem dzisiaj 3 szupaki na prąd 1 na dynamit
Cytować
 
 
+18 #40 Marek998 2014-01-02 01:32
Powiem tak , Po całym sezonie 2013 kończe wedkowanie na goczałach.... szkoda czasu kasy i zdrowia . Powodzenia w 2014 ale bezemnie
Cytować
 
 
+5 #39 grab 2013-07-16 20:18
Czy są w tym zbiorniku jeszcze ryby?:lol:
Cytować
 
 
0 #38 darek 2013-05-10 17:52
Był ktoś już w maju? Biora leszcze czy jeszcze przed tarciem?
Cytować
 
 
+3 #37 Marek998 2013-04-15 22:56
byłem teraz w sobote 13.04 i po 2 h czekania wzieła 1 płoć na czerwonego, potem jeden małż na białego :)i tyle ... woda zimna , zamulona, a i trzeba było sie ewakuować bo burza nadchodziła... czekamy na ocieplenie !!!
Cytować
 
 
+2 #36 badyl 2013-04-14 03:50
Właśnie wróciliśmy z ryb z Goczałkowic, zero brań na grunt. Woda tak zmulona ze szkoda gadać
Cytować
 
 
+1 #35 Marek998 2013-03-31 14:24
Pogratulować efektów, ja mam nadzieje rozpocząć sezon od przyszłego tygodnia jak tylko te 0,5m śniegu zejdzie...
Pozdrawiam zatem życząc Wesołych Świąt :)
Cytować
 
 
+1 #34 Bartek 2013-03-31 03:14
Cytuję Marek998:
łowie tylko z gruntuod strony wisły małej.W zeszłym sezonie leszcze karasie płocie, pare okonków i krąpik- dominacja biały i czerwony robak, a zanęta na bazie kukurydzy z firmy still

Ja na rzece, dodatkowo rosówka na przynętę, ale problemem jest wielkość ryb nie ilość brań. Po 10 wyjazdach i łowieniu ryb do 30 cm zaczyna to się nudzić :) - przynajmniej mi się nudziło -powinieneś znaleźć przynete selektywną, na która drobnica się nie rzuca (mi rosówe tez obgryzały do gołego haka:)), Dzisiaj sobie połowiłem :) - brały b. dobrze, udane otwrcie sezonu w 3h 4 leszcze ,2 jazie,3 płocie, 1 karas.
Cytować
 
 
+1 #33 Marek998 2013-03-29 23:14
łowie tylko z gruntuod strony wisły małej.W zeszłym sezonie leszcze karasie płocie, pare okonków i krąpik- dominacja biały i czerwony robak, a zanęta na bazie kukurydzy z firmy still
Cytować
 
 
+1 #32 Bartek 2013-03-27 00:06
Na ryby na pewno pojade przed swietami z ciekawosci czy cos mi w zanete weszło, 2,3 h wystarcza. Zależy gdzie łowisz, jaka metoda i w jakim okresie, do tych najpopularniejs zych dodałbym pinki, później pecak i rosówki.


Cytuję Marek998:
Czyli sezon w pełni zaczynamy po świętach :)
a jeszcze pytanko mam ...
na co jeszcze można łapać poza białym , czerwonym, makaronem i kukurydzą ? oczywiście żeby dało jakis efekt :)
Cytować
 
 
+1 #31 Marek998 2013-03-26 16:53
Czyli sezon w pełni zaczynamy po świętach :)
a jeszcze pytanko mam ...
na co jeszcze można łapać poza białym , czerwonym, makaronem i kukurydzą ? oczywiście żeby dało jakis efekt :)
Cytować
 
 
+1 #30 Bartek 2013-03-26 00:16
Dzisiaj znów byłem nęcic i przy okazji w Strumieniu po pozwolenie - i zdziwienie w tym roku sie nie dogadali i nie maja zezwoleń. Zezwolenie mozna bedzie kupic w rybaczówce i w Katowicach, nie wiem jak w PZW, kwota ma byc zblizona do zeszłorocznej. Od brzegu jeziora przymarza, kanał przymarzniety, rzeka w
spowolnieniach tez :), i tak trzeba czekac na ocieplenie
[quote name="Marek998"]a wiadomo juz jaka kwota ?[quote name="Bartek"][quote name="Marek998"]
Cytować
 
 
+1 #29 Marek998 2013-03-25 23:11
a wiadomo juz jaka kwota ?Cytuję Bartek:
Cytuję Marek998:
Był juz ktoś na jeziorku w tym roku ?
czego sie można spodziewać ? co bierze i na co ?
Pochwalcie sie :)

Nece od 12stego marca - ze względu na pogode jeszcze nie łowiłem :), przed ochłodzeniem na kanale brała płotka i kłusowali blachami (chyba szczupaka - czesto latali do auta), dzisiaj przy moście w Strumieniu, padło kilka leszczy 40cm, i kilak Japońców (karasi srebrzystych) - ogólnie nienajlepiej ale cos w siatkach było. Sezon rozpoczynam prawdopodobnie we wtorek / środe z nastawieniem na płoć, leszcza. opłaty maja byc w przysżłym tyg. w sklepie wedkarskim w Strumieniu
Cytować
 
 
+1 #28 Bartek 2013-03-23 23:39
Cytuję Marek998:
Był juz ktoś na jeziorku w tym roku ?
czego sie można spodziewać ? co bierze i na co ?
Pochwalcie sie :)

Nece od 12stego marca - ze względu na pogode jeszcze nie łowiłem :), przed ochłodzeniem na kanale brała płotka i kłusowali blachami (chyba szczupaka - czesto latali do auta), dzisiaj przy moście w Strumieniu, padło kilka leszczy 40cm, i kilak Japońców (karasi srebrzystych) - ogólnie nienajlepiej ale cos w siatkach było. Sezon rozpoczynam prawdopodobnie we wtorek / środe z nastawieniem na płoć, leszcza. opłaty maja byc w przysżłym tyg. w sklepie wedkarskim w Strumieniu
Cytować
 
 
+1 #27 Marek998 2013-03-19 00:58
Był juz ktoś na jeziorku w tym roku ?
czego sie można spodziewać ? co bierze i na co ?
Pochwalcie sie :)
Cytować
 
 
+3 #26 giena 2013-03-15 13:10
jeszcze worki na śmieci by się przydały za takie pieniądze
Cytować
 
 
+1 #25 Marek998 2013-03-15 11:23
dzieki za infoCytuję DM:
Dziś przejeżdzałem obok zbiornika. Lodu już nie ma.
Cytować
 
 
+1 #24 DM 2013-03-14 20:48
Dziś przejeżdzałem obok zbiornika. Lodu już nie ma.
Cytować
 
 
+1 #23 marek998 2013-03-05 14:44
Cytuję DM:
Cytuję Marek998:
Mam pytanie :) jest jeszcze pokrywa lodowa na zalewie goczałkowickim ?

Jeszcze jest lód

a ile jest jeszcze tego lodu ?
Cytować
 
 
+1 #22 DM 2013-03-03 15:12
Cytuję Marek998:
Mam pytanie :) jest jeszcze pokrywa lodowa na zalewie goczałkowickim ?

Jeszcze jest lód
Cytować
 
 
+2 #21 DM 2013-03-03 15:12
Cytuję andrzej:
Witam.
A może ktoś wie jakie są opłaty na goczałkowice w 2013r i gdzie można wykupić zezwolenie,byłb ym wdzięczny za info.Pozdrawiam andrzej.

zezwolenie roczne 2012 obowiązuje do końca marca 2013. Wkrótce pojawi się nowy cennik
Cytować
 
 
+1 #20 Marek998 2013-03-03 14:45
Mam pytanie :) jest jeszcze pokrywa lodowa na zalewie goczałkowickim ?
Cytować
 
 
+1 #19 andrzej 2013-01-27 23:34
Witam.
A może ktoś wie jakie są opłaty na goczałkowice w 2013r i gdzie można wykupić zezwolenie,byłb ym wdzięczny za info.Pozdrawiam andrzej.
Cytować
 
 
+3 #18 ikon 2012-12-24 02:09
Jestem za tym aby nie oplacac kart na tym bezrybiu to moze RYBACZOWKA otworzy oczy bo przeciez od wedkarzy ma najwiecej kasy bo min. 500osob x 140zl daje spora sume a wszyscu wiemy ze jest nas wiecej niz 500 i do tego dochodza regularne odlowy sieciami JUZ WICIE ZE RYBA NIE MA PRAWA TU BYC
Cytować
 
 
+2 #17 Adi 2012-11-04 22:41
Zbiornik od 4lat jest totalna klapa szkoda czasu pieniedzy i zdrowia na totalne bezrybie. "Koko" o jakich karpiach bajki piszesz? :lol: :lol: :lol: :-)
Cytować
 
 
-4 #16 Endriu 2012-10-14 12:04
Ja łowię tam już w sumie 4 rok i jeśli chodzi o drapieżniki to jestem zadowolony w tym roku już sandacza 75 cm, 5.2kg dostałem, poza tym bardzo duzo ładnego okonia średnio około 40 cm, wiec nie uważam że jest tak źle natomiast jeśli chodzi o ryby spokojnego żeru to akurat sie zgodze klapa na całej lini, sporadycznie złoty leszczyk sie trafi a reszta to chlapacze no ale niestety juz sie tak wszędzie dzieje.pozdrawiam
Cytować
 
 
+7 #15 koko 2012-08-15 22:21
pod wierzbą wyciagaja ładne karpie i amury polecam tamte miejsca
Cytować
 
 
-2 #14 kacper nycz brzozowa 2012-07-20 09:43
Wie ktoś kiedy jest otwarto na stawach pzw :-?
Cytować
 
 
+27 #13 karpiosz 2012-07-17 14:23
nie ma ryby prze rybaczówke !!!!! :cry: :cry:
Cytować
 
 
-6 #12 wiślanin 2012-07-01 17:57
ja mieszkam 20m od jeziora a tu się jakieś gorole wypowiadają
Cytować
 
 
-8 #11 ir 2012-06-23 16:12
wywalić wszystkich "wędkarzy" karpiarzy (poławiaczy świń wodnych) i sytuacja się poprawi.
Cytować
 
 
-4 #10 baits 2012-06-14 11:06
ZAMKNAC TO GOSPODARSTWO ODLAWIAJ WSZYSTKO
Cytować
 
 
+5 #9 Baits 2012-06-14 10:55
do frek 16 a ty co łosiu miejscowy jestes prywatne jeziorko ? pałuj sie.
Cytować
 
 
+21 #8 tom 2012-04-06 18:37
ryba tam jest ...ale i kłusoli coraz wiecej ... nie wspomne już o GOROLACH Z jastrzebia
Cytować
 
 
-9 #7 frek16 2012-04-01 00:25
Cytuję Marci:
Ogólnie sprawa Goczałkowic ma się bardzo kiepsko, z opowieści od osób starczego pokolenia Ne mogę potwierdzić praktycznie nic. Wykupiłem roczne pozwolenie objeździłem wiele miejsc na całym zalewie stosując różne metody. Zdarzyło się kilka leszczy około 60 cm, szczupaków bez wymiaru, stada płoci ładnych. Ogólnie strasznie zaniedbany zbiornik i bardzo ciężki dla wędkarzy rekreacyjnych wybierających się nad wodę aby odpocząć, same dojście do odpowiedniego miejsca jest już solidną wyprawą ze względu na liczne zakazy ruchu w bocznych uliczkach. Sam zbiornik oceniam na dobry i naprawdę dla osób zdeterminowanyc h.

Bardzo sobie cenie Goczałkowice, właśnie dlatego że nie można wszędzie dojechać, przynajmniej nie ma niedzielnych wędkarzy którzy jak by mogli to autami wjechali nie wiadomo gdzie. CHWAŁA ZA TO ZARZĄDOWI JEZIORA i oby tak było jak najdłużej.
Cytować
 
 
+1 #6 Marci 2012-03-11 18:21
Ogólnie sprawa Goczałkowic ma się bardzo kiepsko, z opowieści od osób starczego pokolenia Ne mogę potwierdzić praktycznie nic. Wykupiłem roczne pozwolenie objeździłem wiele miejsc na całym zalewie stosując różne metody. Zdarzyło się kilka leszczy około 60 cm, szczupaków bez wymiaru, stada płoci ładnych. Ogólnie strasznie zaniedbany zbiornik i bardzo ciężki dla wędkarzy rekreacyjnych wybierających się nad wodę aby odpocząć, same dojście do odpowiedniego miejsca jest już solidną wyprawą ze względu na liczne zakazy ruchu w bocznych uliczkach. Sam zbiornik oceniam na dobry i naprawdę dla osób zdeterminowanyc h.
Cytować
 
 
0 #5 rekino33 2012-02-07 15:06
Goczałkowice jeżeli chodzi o karpie to już kupa mięsioże wszystko wyczepali :sad:
Cytować
 
 
-5 #4 rafał 2011-12-31 16:44
gdzie złowię karpia
Cytować
 
 
+19 #3 muka78 2011-12-09 10:10
WITAM!!! Kiedyś dużo wędkowałem na Goczałkowicach i były to chyba najlepsze chwile z wędką.Teraz ten zbiornik to cień wspomnień dużych ryb,pozostały wspomnienia...teraz to tylko eldorado małych płoci,karasi i leszczyka chudego jak kartka papieru.Doprowadziło do tego opuszczenie wody gdy remontowano zapore i brak zarybień i oczywiscie banda mięsiaży ładująca w siaty co się tylko rusza...brak słów :cry:
Cytować
 
 
-1 #2 pike 2011-11-07 21:35
sa tam szczupaki inne dra ryby
:-*
Cytować
 
 
+13 #1 greg 2011-08-24 14:05
nikt nie wie czy jest zarybiany np. węgorzem,odłowy tak-a gdzie reszta,przecież wędkarze jadą na ryby,a nie posiedzieć,i zapłacić jeszcze za to
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Copyright © www.haczyk.com.pl 2020

Template by Joomla Themes & Copywriter.

stat4u